borelioza

Co zrobić gdy rozpoznajesz u siebie objawy boreliozy?

Dość łatwo znaleźć  spis objawów boreliozy problem polega jednak na tym, że te same objawy mogą wynikać z innej przyczyny, a najgorsze, że mogą wynikać z kilku innych pozornie nie powiązanych ze sobą przyczyn. Właśnie

Dość łatwo znaleźć  spis objawów boreliozy problem polega jednak na tym, że te same objawy mogą wynikać z innej przyczyny, a najgorsze, że mogą wynikać z kilku innych pozornie nie powiązanych ze sobą przyczyn. Właśnie trudność w diagnozowaniu boreliozy  (mówi się, że żaden test nie daje 100% gwarancji) oraz inne przyczyny dające takie same objawy powodują w efekcie tyle nieporozumień i zagmatwania zarówno wśród osób poszukujących odpowiedzi na to co im właściwie jest jak i pośród tych zajmujących się profesjonalnie pomocą tym pierwszym.

Te Same Objawy, a Różne Przyczyny

Można jedynie zgadywać, że na coś jesteśmy chorzy – i na podstawie zgadywania wykonać testy. Objawy które najczęściej podaje się jako objawy boreliozy to są często objawy walki systemu odpornościowego „z czymś”. Ale z czym – nie wiemy. To może być borelioza, ale może też być infekcja drożdżakami, pasożytami, wirusami, innymi bakteriami, może być autoagresja – gdy organizm atakuje własne tkanki, może być po prostu osłabienie organizmu – wtedy każda bakteria zaczyna swobodnie żerować. Może być alergia.  Objawy podawane zazwyczaj jako „typowe objawy boreliozy”, czyli ogólne łamanie w kościach, złe samopoczucie, tzw wata w głowie, ból karku, bóle mięśni, wrażenie bycia pijanym – są efektami działania endotoksyny wydzielanej przez KAŻDĄ bakterię gram-ujemną.

Objawy Najbardziej Charakterystyczne dla Boreliozy

Najbardziej charakterystyczne dla boreliozy są jednak objawy ze strony układu nerwowego:

 • brzęczenie, dzwonienie, szumy w uszach, połączone z utratą słuchu i halucynacjami słuchowymi
 • nagłe ostre bóle, wrażenie ciepła czy zimna na skórze bez powodu
 • paraliż twarzy jednostronny
 • psychozy
 • problemy z koncentracją , czytaniem, trudności z myśleniem, trudności w znalezieniu słowa
 • podwójne widzenie
 • kołatanie serca, skoki ciśnienia

Poza tym:

 • opuchlizna i silne bóle stawów, zwłaszcza kolanowych czy biodrowych
 • gorączki, poty, dreszcze, fale gorąca
 • drętwienie kończyn lub tylko palców

Inne Przyczyny A Te Same Objawy

Tak więc podobne objawy mogą dać również:

 • grzybica ( drożdżyca )
 • pasożyty
 • chlamydia
 • reakcja autoimmunologiczna powodująca autoagresję na własny układ nerwowy
 • zatrucie niemetabolizowanych glutenem zawartych głownie w pszenicy
 • zatrucie metalami ciężkimi

Jakie Mam Szanse Że To jest Borelioza ?

Zanim dojdziemy do wniosku, że to borelioza warto sprawdzić inne schorzenia i przypadłości. Jest wiele schorzeń dających identyczne objawy, występujących dziesiątki i setki razy częściej. Najważniejsze z nich to te opisane już w naszych innych artykułach

Obciążenia te odpowiedzialne są za Nerwice , Alergie i niedobory minerałów i witamin, które silnie oddziaływają na cały nasz organizm.

Ogólnie:

– 20% populacji ma niedobory magnezu,
– 15% ma nadmierny rozwój candida albicas i zaburzenia funkcjonowania jelit,
– 95%  ma pasożyty przewodu pokarmowego, z czego 5% powodujące wyraźne objawy chorobowe,
– co najmniej 5% ma nerwicę bądź depresję, drugie tyle ma obniżoną dziedzicznie sprawność systemu obronnego,
– 10% ma alergię,
– spokojnie można liczyć 30% przypadków innych schorzeń dających zbliżone objawy.

Razem daje to ponad 80% przypadłości mających objawy „pasujące” do boreliozy, ale wywołane innymi chorobami. Jeśli wierzyć statystykom, wśród tych  jest JEDNA osoba na 10.000 faktycznie chora na boreliozę. To daje do myślenia …..

A Może Jednak Warto Najpierw  Sprawdzić Inne Możliwości

Zanim wpadniemy w panikę na podstawie objawów może lepiej po prostu sprawdzić inne możliwości. Istnieje tyle różnych możliwych przyczyn tych objawów, że rzeczywiście można odczuwać pewien zamęt. Na szczęście znane są narzędzia do ich rozpoznania.

Jak Zdiagnozować Zatem i Usunąć Boreliozę ?

Oprócz standardowych testów na boreliozę Western Blot, ELISA i PCR wywołujących polemikę nawet wśród specjalistów można  wykryć wiele niezależnych obciążeń i toksyn zatruwających nasz organizm przy pomocy Testu Obciążeń oraz ustalić możliwe przyczyny (w tym boreliozę) występujących objawów. Obciążenia te można usunąć  przy pomocy indywidualnie dobranych preparatów.  Jak to dokładnie  zrobić wyjaśni Ci Specjalista EAV po wykonanym Teście.

One thought on “Co zrobić gdy rozpoznajesz u siebie objawy boreliozy?

 1. Ugryzl mnie kleszcze jeszcze na wakacjach. Miałam zaczerwienienie coraz większe. Po woli się powiększało. Po ponad tygodniu było wielkości trzech pięciozłotówek. Było nabrzmiałe to miejsce. Po 2/3 tygodniach tak jakby się rozerwało to miejsce na pare śladów tak 4 mniejsze miejsta w promieniu 5cm, obejmując zasięg od pola ugryzienia.Później powoli stawały się nabrzmiałe.Później śady były ciemniejsze i już nie były nabrzmiałe. Od morze miesiąca jestem strasznie nerwowa i czsem trudno mi jest się skupić co czytam, na czym polega polecenie. Czasem boli mnie kręgosłup tak odcinek lędźwiowy. Blagam pomocy!!!!! Mam borelioze? W tych miejscach sa jeszcze mało widoczne plamki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright All right reserved