dieta, suplementy

Po Co Nam Suplementy Diety ?

Czy typowej diecie należy dostarczyć wystarczającą ilości witamin i minerałów? Według ekspertów żywieniowych, średnia dieta zawiera zbyt dużo tłuszczu, a zbyt mało błonnika. W połączeniu z niskim błonnikiem wysoko rafinowanych węglowodanów i tłuszczu przyczyniają się do

Czy typowej diecie należy dostarczyć wystarczającą ilości witamin i minerałów?

Według ekspertów żywieniowych, średnia dieta zawiera zbyt dużo tłuszczu, a zbyt mało błonnika. W połączeniu z niskim błonnikiem wysoko rafinowanych węglowodanów i tłuszczu przyczyniają się do zwiększonego ryzyka wystąpienia choroby serca, rak i cukrzyca. Nawet konwencjonalna medycyna uważa, że średnia dieta nie jest idealna, ponieważ jest to związane z problemami zdrowotnymi. Dobra dieta powinna składać się ze świeżych owoców i warzyw, ziaren, roślin strączkowych, orzechów i nasiona (dla wegetarian), produktów mleczarskich i ryb.

Zmiany z Diecie

Zmiany w diecie człowieka wpływających na wymagania żywieniowe: Ludzie nie jedzą tych samych środków spożywczych, ich dziadkowie jedli wiele, i te zmiany w diecie mogą mieć wpływ na wymagania składników odżywczych.

Niektóre środki spożywcze nie były dostępne w Europa i Azja, aż do odkrycia Nowego Świata. Przed 1492, nie było w Irlandia ziemniaków, pomidorów we Włochy, ani oberżyny lub zielone papryki w Anglii. Wszystkie te środki spożywcze są Nowym Światem roślin. Inne środki spożywcze, takie jak ryż i soja są również stosunkowo nowe dla Europejczyków

Innym zjawiskiem jest to, że nowoczesna żywność jest na ogół zbierana przed dojrzewaniem. Dojrzewanie zwiększa zawartość składników odżywczych w żywności, żywienia oparte na niedojrzałej żywności może posiadać brak niektórych składników odżywczych.

Żywność Przetworzona

Wiele dzisiejszej żywności jest przetwarzana z dodatkowych składników, w porównaniu do żywności w przeszłości. Przykładem jest bochenek chleba, który 100 lat temu został przygotowywany wyłącznie z pszenicy, wody, masła, drożdży piekarskich i słodzika, aby pomóc we wzroście drożdży. Dzisiaj, nowoczesny bochenek chleba może zawierać więcej niż 100 składników, włączając środki konserwujące, barwniki, pestycydy, chemikalia i pozostałości z różnych opakowań i oczyszczających procedur. Te składniki mogą komplikować u wielu trawienie i zwiększają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej,  ponieważ ludzki organizm nie jest przygotowany na radzenie sobie z takim pozbawionym wartości odżywczych sztucznym pożywieniem.

Toksyczne Jedzenie

Niektóre dodatki do żywności łańcucha pokarmowego wzrastają wraz z zapotrzebowaniem na niektóre witaminy i składniki mineralne. Żywność spryskiwana chemikaliami i uprawiana przez rolników na glebach zasilanych nawozami sztucznymi zostaje pozbawiona odpowiedniej ilości witamin i minerałów a staja się toksynami, które zatruwają nasz organizm. Kiedy zjadamy takie produkty, pozostałości tych związków chemicznych przedostają się do naszego organizmu, gdzie uszkadzają komórki, narządy i układ pokarmowy.

Brak Składników Odżywczych w Wyjałowionych Glebach

Rośliny nie zawsze mają takie same potrzeby jak człowiek na składniki odżywcze. Na przykład, rośliny nie wymagają selenu, jodu, chromu do rozkwitu. Ale jeśli ludzie są pozbawieni selenu, mogą rozwinąć pewne problemy mięśnia sercowego i mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka, gdy pozbawiony jodu, ludzie mogą rozwijać problemy tarczycowe, a jeżeli pozbawione chromu, mogą rozwijać problemy cukru we krwi.
Ludzie dziś nie jedzą tej samej ilości żywności wysokiej jakości jak jedli ich przodkowie (i ogólnie rzecz biorąc, ludzie nie jedzą zdrowej żywności)!

Jaka dawka witamin i minerałów jest wystarczająca?

Uzupełnienie diety w suplementy odżywcze wskazuje etykieta na opakowaniu (procent zalecany dla każdego składnika odżywczego). Te zalecane ilości składników odżywczych są w dalszym ciągu badane przez naukowców. Przykładem jest witamina C. Choć niewielkie ilości (np. 60 mg na dobę) zapobiega szkorbutowi, nie może być optymalną dawką dla prawidłowej funkcji organizmu.

Jak Indywidualnie Dobrać Suplementy ?

Wreszcie ważne jest, aby pamiętać, że suplementy powinny być stosowane jako uzupełnianie zdrowej diety, a jeśli są prawidłowo stosowane, zapewnią nam witalność i trwałe zdrowienie.

Indywidualny dobór suplementów poprzez robiony jest przez Specjalistę po wykonaniu Testu Obciążeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright All right reserved